Tytuł

Jak czytać książki w języku obcym?. W wolnym czasie polecamy wam, do poczytania i posłuchania.

Statystyka

Liczba odsłon 60470 oraz ocena 1200. Zobacz też, jak inni komentują niżej, czy mają rację.

Długość

Czas trwania w sek/min: 12m 46s


Komentarze

- Komentarze innych osób dotyczących książki, lub też zobacz, posłuchaj

dietetyk

dietetyk, lublin.
- Czy to ten sam regał co u Arleny?
- Jak czytać fanfictions to tylko po angielsku. Bardzo produktywne i przyjemne zarazem
- Dobre porady :) Mieszkam w Niemczech i chociazby na ulicach wyrzucane sa ksiazki po angielsku czy niemiecku. Teraz kazdy ma kogos za granica wiec zdobycie ksiazek w obcym jezyku nie powinno byc trudne :)
- Jeśli ktoś ma Kindle to może sobie wgrać słownik, i później po zaznaczeniu danego słowa przejść do słownika, lub najechać kursorem na słowo. :]
- Witam, jaką książkę polecasz w języku niemieckim dla początkujących dla osoby która nie wie co lubi ?
- a działa jeszcze ten biblibird? nie mogę znalezć
- nie bać się,że utrwalę żle przeczytane słownictwo?
- super film
- Co czytać: To oc lubisz
Kiedy zacząć: Kiedy chcesz
Jak zacząć: Wziąć książkę w dłoń i zacząć czytać

Ja nie wiem w czym ludzie widzą problem. Czytałem ostatnio książkę z wieloma wstawkami z łaciny pomimo tego, że jej nie znam. Bierze się translator i jedzie z tym, albo książkę z przypisami. A jeśli jest cała w innym języku to chyba z kontekstu można wywnioskować, a brakujące słowo odnaleźć w słowniku...
- Ja tłumaczę właśnie z telefonu. Teraz czytam jedną z najgorszych książek po angielsku, którą mogłam wybrać na początek, czyli Sherlocka Holmesa. Mam nadzieję, że w tych nowszych książkach, które mam zamiar potem czytać, nie będę miała takiego problemu jak tutaj, bo teraz muszę tłumaczyć wiele archaicznych przymiotników, dlatego telefon z otwartym tłumaczem nawet nie opłaca mi się blokować. A mam ten czasochłonny nawyk, że nie potrafię po prostu przeskoczyć przez kolejne nieznane mi przymiotniki, pomimo że nie wnoszą one nic do akcji powieści.
- J a aktualnie czytam "Alice in Wonderland", wlasciwie juz koncze, a potem zaraz zabieram sie za "Me before you". Mieszkam juz pare lat w Anglii i moj angielski jest duzo lepszy ale caly czas czytam ksiazki w tym jezyku w celu wzbogacania slownictwa. To na prawde bardzo pomaga wiec polecam :). Tylko nie klasyke i jakies ambitne dziela, chwytajcie lekkie historie pisane prostym jezykiem a pojdzie dobrze :)
- witam:) wiem że ten komentarz dodaje z opóźnieniem,ale czy mogła by pani podac jakies strony albo blogi włoskojęzyczne gdzie można nauczyc sie włoskiego ?
- Wakacje z duchami <3
- A ja polecam zacząć od książek dla dzieci :)
- A propos czytania w języku obcym, który słabo się zna, pamiętam jak próbowałam uczyć się fińskiego. Coś tam słownictwa liznęłam, nie wiem czy byłoby tego chociaż 100 słów, gramatykę bardziej ogarniałam na tym początkującym poziomie. Znalazłam jakąś stronę z książeczkami dla dzieci w różnych językach i do dziś pamiętam pierwsze zdanie: "Riku oli saanut syntymäpäivälahjaksi uuden rannekellon." --- "Riku dostał jako prezent urodzinowy nowy zegarek" (dosł. bodajże "jako prezent dnia narodzin nowy zegar nadgarstkowy") - to takie moje koślawe tłumaczenie prywatne, więc jak ktoś się uczy fińskiego, niech się nie sugeruje ;)

W każdym razie znajdowanie podstawowych form słów, dochodzenie do znaczenia wyrazów złożonych (np. syntymä - narodziny, päivä - dzień, lahja - prezent, a sufiks -ksi - jako) to niesamowita zabawa i przygoda!

A kanał leci do subskrybowanych, w poniedziałek ostatni egzamin maturalny to może spędzę wakacje choć trochę produktywnie, np. zacznę czytać jakąś książkę po angielsku, ćwiczyć niemiecki (w sierpniu pewnie wyjadę do Niemiec) albo uczyć się rosyjskiego - najlepiej wszystko na raz! ;)
- Cudotwórczyni 😍 Przekonałaś kogoś do czytania :3 Gratulacje ︎❤︎
- O, a o tym że warto zaczynać od poradników nie wiedziałem! Kiedyś zrobiłem podejście do Stephena Kinga po niemiecku, poddałem się po dwóch stronach ;) i dlatego do dziś nie przeczytałem po niemiecku ani jednej książki... ale skoro mówisz poradniki itp., to spróbuję z "Gute Mädchen kommen in den Himmel, böse überall hin" ;) może pójdzie lepiej ;)
- Cześć, uczę się języka polskiego i czytam książki o Harrym Potterze po polsku, nigdy nie myślałem, ze mogę zapamiętać tyle wyrazów tak szybko.
- Zaskoczyłaś mnie. Ja ogólnie jestem mocno oporna, jeśli chodzi o naukę języków (a że w całym życiu trafiłam na samych złych nauczycieli) i nie lubię ich za bardzo, ale jak wiadomo trzeba angielski znać i właśnie myślałam, że czytanie książek jest cholernie trudne, więc dziękuję za zachętę. Biorę się do czytania i mam nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie :)